Радник губернатора назвав екологічного активіста аферистом та закликав боротися «з корупцією в громадських організаціях»

Обурення у Юрія Голика, радника голови Дніпропетровської обладміністрації Валентина Рєзніченко викликала прес-конференція Вячеслава Горобця, секретаря громадської екологічної ради Дніпропетровської ОДА, на який він в черговий раз наголосив про непрозорість і неефективність використання екологічного фонду області та зачиненості цього процесу від громадськості.

Зокрема Юрій Голик звинуватив правоохоронні органи у небажанні займатися “корупцією у виконанні недержслужбовців“, які використовують “службове становище” в громадських радах для особистої вигоди:

Демократизация общества, что есть большое благо в принципе, порой принимает извращенные формы, что есть странно в частности.

Расплодившиеся в последнее время откровенные аферисты, создавшие под себя всяческие советы и общественные организации по всем темам, особенно с названиями «антикоррупционный» в названии, как раз сами разновидностью коррупции-то, на самом деле, и являются, т.к. занимаются исключительно тем, что вымогают деньги за, как они называют, «положительное отношение» к деятельности конкретного государственного органа.

Жаль, что посадить их в тюрьму достаточно сложно в силу существующего законодательства и нежелания правоохранительных органов заниматься коррупцией в исполнении не гос. служащих, но пару таких уголовных дел, открытых по нашему заявлению все же есть. Надеемся, что их доведут до конца.

Периодически такие аферисты попадают в общественные советы при любом гос. органе – а таковые обязательны для существования, и стараются использовать, можно сказать, «служебное положение» в личных целях. Когда личные меркантильные цели не достигаются, такие люди включают режим «соберу-ка я пресс-конференцию и расскажу обо всем в негативном ключе, пусть доказывают, что они не верблюды».

«Пан Голик в своєму повідомленні спростовує тези, які я озвучив на прес-конференції. Але якщо я і помилився в деяких цифрах та фактах, то це не проблема громадського діяча, який бере  інформацію з відкритих джерел. Це свідчення непрозорості органів влади, які надають недостовірну інформацію, або не надають взагалі ніякої, – пояснює Вячеслав Горобець.

Наприклад, відносно збільшення фінансування “по заходах з очищення та регулювання річок і водойм, відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного та санітарного їх стану”, радник губернатора зазначив:
Фактически финансирование 2017 года увеличилось на 20 млн грн.”

Але ж згідно сайту облради – «на 100 млн. грн», саме так і написано:

Нарешті, завдяки Юрію Голику ми дізнались, що екологічний фонд області складає 600 млн. До цього часу ця цифра була нікому невідома.

«Экофонд 2017 года составляет 600 млн., из которых на расчистку рек выделено 202 млн. грн. или 34%. Научитесь считать!»

Зі слів голови департаменту екології Руслана Стрільця, на екологічній комісії облради я запам’ятав приблизную цифру 430-450 млн., якою і користувався. Пізніше знайшов ще одну: 415 млн.

Коли ці важливі для суспільства дані не оприлюднюються, не доводяться до преси та громадськості, знайти їх на офіційному сайті обладміністрації, який виглядає «як жалобна книга», дуже важко.

Дійсно, для доступу до тендерів Прозорро я користувався не тим сайтом та не тою категорією. Хто ж з пересічних громадян здогадається, що роботи по «регулювання річкового стоку та протипаводкові роботи» (правильна категорія) йдуть під зовсім іншою – «виконання робіт з капітального ремонту об’єкту»?

Більшість тендерів проведені, але й по ним виникають питання. Суми проектів та виграних тендерів не співпадають, деякі мають невизначений статус (але роботи по ним вже виконуються).

А деяких взагалі не має на Прозорро (роботи також ведуться, згідно «Переліку проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 – 2019 роках в Дніпропетровській області». Наприклад:

І нарешті я з’ясував для себе питання, як же голови сільрад дізнаються про можливість чистки річок за рахунок коштів з обласного екологічного фонду. Я зателефонував голові Піщанки та отримав його коментар.

Юрій Голик, коментуючи моє висловлювання пише:

«На примере своего населенного пункта (Пищанка), председатели даже не знают что есть такая возможность.

На самом деле:
Не соответствует действительности! По заявке Пищанского сельсовета в 2017 году проводится мероприятие по восстановлению гидрологического режима реки Самарчук. Письмо о необходимости подано от сельсовета, задание на проектирование подписано председателем.»

В с. Піщанка зараз дійсно виконується проект чистки річки, але не Самарчук, а Підпільної. “Як ви дійшли думки, що треба почистити річку?” – запитав я у Миколи Мазниці, голови сільської ради Піщанки. “Це не я дійшов. Наприкінці 2016 або зимою 2017 до сільради приїхали представники Облводгоспу та сказали, що є така можливість. Надали зразки документів, я лише заявку підписав до проектної організації. Ми навіть рішення не приймали», – відповів голова.

Тобто мої здогадки про те, що зацікавлені особи «допомагають» сільрадам подати заявки на «правильні» проекти з екофонду, отримали своє підтвердження.

Юрій Голик каже, що департаментом екології ОДА розроблені методички з детальним описом механізмів отримання та управління екологіним бюджетом для місцевого самоврядування. То чому ж вони досі не у відкритому доступі? Зробивши такий великий пост, ви чомусь забули додати такі важливі посилання в якості підтвердження. Може тому, що ОДА не дуже зацікавлена в поширенні цієї інформації серез усіх бажаючих?

Згідно пропозицій на фінансування на мільярд гривень, більшість проектів – це тіж самі роботи по розчищенню річок, зроблені за допомогою «агентів Облводгоспу».

І останнє, що я хотів би прокоментувати. Юрій Голик на своїй сторінці повідомив наступне:

«Надо добавить, что последние полгода суть предложений г-на Горобца к нашему департаменту экологии сводилась к фразе «у меня есть земснаряд, поговорите с кем-нибудь, пусть используют мой и платят мне, иначе буду про вас гадости рассказывать».

Це дуже серйозне звинувачення. Я особисто с паном Голиком не знайомий, жодного разу його в житті не зустрічав і до цього часу навіть не знав про його діяльність. Але ж я впевнений, судячи з коментів, що він, як прихильник ретельного «факт-чекінгу», переконався в тому, що зазначене вище є правдою, або сказано людиною, яка заслуговує на довіру. Тому я прошу повідомити громадськості, хто є джерелом цієї інформації, та які тому є підтвердження? Прошу, не соромтеся – ви зробите важливий вклад в очищення суспільства від «корумпованого» громадського діяча», – зазначив Вячеслав Горобець.

3 Коментарі

  1. Оказывается коррупционеры – общественные организации! А не запросить ли этого Голика на “Громадську екологичну раду”. Да еще с представителями прессы. Пусть он там “голую правду и скажет”!

Залишити відповідь